ФУТБОЛЬНИЙ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

ФУТБОЛЬНИЙ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Районний Кубок «Європейського Покоління» аматорських команд Петриківського району відбувся саме в День Незалежності України в с.Хутірське.
Справа в тім, що спорт на межі виживання в Україні і тримається виключно на ентузіазстах. Доречі, вся складна ситуація навіть з ФК «Дніпро» лише доводить цей сумний і не справедливий факт. А що говорити про сільский спорт?! 
І тем не менш, ми довели — в Петриківському районі живе ФУТБОЛ. 9-ть сільських команд різного віку взяли участь у Кубку «Європейського Покоління», гра кожної була справжньою!!!. Але дивлячись на молодь та тренерів — згадуєш інтерв’ю про футбольне дитинство Мірча Луческу (тренер ФК «Шахтар» 2004 — 2016 гг ), який розповідав про свої дитячі цілодобові ігри в футбол — в шкарпетках набитих сміттям, щоб хоч якось вберегти ноги від ран…Бо взуття не було і поля були просто клапті землі… Ось так і ці хлопці, хто в чому, але з іскрою, майстерно і по справжньому боролися за перемогу. Молодь із спортивною злістю вигризала м’ячі у своїх ветеранів-тренерів…А ветерани опиралися і не здавали позиції молоді, хоча, навіть ми, вболівальники та організатори Кубку зауважували за межами поля на адресу ветеранів. Вболіваючи за дітвору — «віддайте молоді м’яч, так не чесно!» — горланили ми, та ветерани нам відповідали — «Ні шановні, все чесно,і це спорт, тому тут не можна просто віддати м’яч, бо то вже не спорт і не футбол.» Аж до болю, так було не по собі, коли діти програвали, але якби ви бачили ці атаки, передачі, ці обводки, фінтиі, жанглювання м’ячем та голи саме цієї спотривної молоді, ви б зрозуміли, що молодь гартують ветерани — тренери!!! Доречі, щонеділі на футбольних іграх-тренуваннях всі ці команди тренуються, тому ми побачили в день Кубку зіграність та справжній футбол! Майстерно, технічно! Очі горять! Розумієш, що в футбол можуть грати ті, хто вміє колективно мислити і хто любить м’яч та гру в справжній дворовий футбол! Колективна гра та майстерність, витримка, атака та швидкість, …Тут усе, а головне — настрій — ГРАТИ!
Для «Європейського Покоління» важливо було започаткувати такий Кубок, щоб прикувати увагу інвесторів та влади по всій вертикалі — в селах просто необхідно будувати спортивні майданчики, футбольні поля! Спорт дає дітям не лише здоров’я, дає вміння командної гри і готує, навіть гартує, до дорослого життя, бо саме тут в Хутірському (Петриківська ОТГ) ми наявно побачили єднання поколінь. Самий молодший гравець — 10 років, самий дорослий — 54 роки! Спорт — це альтернатива наркотикам та спиртному. Спорт — це життя та вміння товаришувати. Більш того, щоб стимулювати молодь і на далі грати в улюблений футбол, пізніше вже грати зі своїми синами — ми запросили команду Ветеранів ФК «Дніпро» на поле с.Шульгівка для гри з ветеранами- аматорами Петриківського футболу. І кажемо відверто — ми вболівали за ПЕТРИКІВЧАН! Не дарма! Гра в нічию — це було видовище перемоги духу саме петриківчан. Не знаємо достименно, хто кого трішечки жалів, та Петриківчани, на нашу думку, були на висоті, хоча весь день на сонці, в спеку грали вже декілька ігор в Кубку. 
Треба зазначити, що в Петриківському районі футбол виживає, скоріш за все, завдяки особистостям, а саме вчителі фізкультури, тренери ДСЮСШ, КОЛОС — «вірус» любові до футболу прививають з дитинства пацанам! Тому приємно що хлопці їх поважають та дуже вдячні за таку батьківську опікуі…про що за межами поля постійно нам розповідали футболісти різних команд. Більш того, навіть, дівчата грають в Петриківському районі в футбол, і в професійний у тому числі. На полі в с.Хутірське грали фактично три покоління і це захоплювало, грали на перемогу, а вболівали дуже поважно навіть за супекрників, 
Тож Кубок «Європейського Покоління» та золоті медалі переможців — поїхали в село Шульгівка з командою «Ветеран»,
Кращим гравцем Кубку «ЄП» став Геркул Сергій («Ветеран» Шульгівка»), 
Кращим воротарем Кубку «ЄП» — став Канюга Вадим («Ветеран» Петриківка), і медалі за друге місце в Кубку «ЄП» забрали «Ветерани» Петриківки, а от молодь с.Шульгівка команда «Аматор» забрали бронзові медалі та звання кращого бомбардира отримав, разом зі статуеткою, Шовкопляс Максим — «Аматор» Шульгівка. В селі, навіть, поля немає, а спортивна зала школи не дає змоги грати в спортивні ігри, бо по-суті відсутня, та подивіться — саме Шульгівчани забрали перше місце — Золото Кубку та сам Кубок і забрали бронзу! Кращий гравець та кращий бомбардир — це теж Шульгівка! Ось яка жага до футболу. Завдяки ще й тренеру, вчителю фізкультури Сектименко Івану Івановичу! Дякуємо і ми вам, шановний вчитель.Хоча кожен гравець та тренер заслуговує на особисту відзнаку та подяку. Також від нас, організаторів, щире «дякуємо» співорганізатору цього прекрасного спортивного футбольного видовища тренеру-головному судді змагань — Пастуху Юрію Володимировичу. 
Дякуємо, шановні футболісти та тренери, дякуємо, бо саме завдяки Вам живе футбол в селах району!

«Pokolinnya.org» © 2018

pokolinnya.org 2017 - 2019