Cемінар «Етичні цінності та роль громадянського суспільства у протидії корупції»

Громадська організація «ЄВРОПЕЙСЬКЕ ПОКЛІННЯ» на чолі з Вадимом ЯРЕМЕНКО взяли участь в Міжнародному науково-практичному  який відбувся 3 березня 2015року на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія». 

Розпочав семінар зі вступного слова Президент НаУКМА — Мелешевич Андрій Анатолійович доповідач зазначив важливі складові протидії корупції, серед яких, на думку фахівця є професійна журналістика, імплементація міжнародного права в юридичному контексті та практичні формаційні курси державної політики по протидії корупції.

Серед учасників професор, зав.кафедри політології — О.Дем’янчук,  який у своєму виступі, висвітлив концепцію «Good governance» – доброго управління. Також, професор зосередився на етимологічному походженні поняття «корупція», як псуванні, розкладанні, деградації, та можливих шляхів протидії цьому деградуючому явищу в суспільстві.

 Народний депутат України — О.Березюк, в свою чергу, представив тему «Корупція — головна загроза розвитку нашого суспільства». Згадавши історичні моменти політичних процесів в Україні, доповідач наголосив на великому значенні особистої та спільної відповідальності, на поняттях гідності, ідеальності, самодостатності людини.А щодо позиції, чи ставлення до корупції, доповідач зауважив, що важливо зосередитись на «діяти не руйнуючи», тоді й «боротися із корупцією» стане легше і можливо.

Його Блаженство кардинал— Любомир Гузар, виступаючи про «Християнські цінності у подоланні корупції», зосередився на способі протидії та подоланні корупції, як на процесі «лікування від застарілої хвороби».«Спосіб боротьби з корупцією зводиться до спроби налякати злодія». Спосіб подолання і перемоги є можливий, проте вимагає багато праці, зусиль, сумлінності. Доповідач згадав твір митрополита Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату», в якому автор дає корисні поради, зокрема «будувати», що є процесом із чітким планом дій, баченням перспективи і внутрішнім позитивним наповненням.

Радник із протидії фінансовій злочинності, колишній постійний секретар з податків Великобританії, — Dave Hartnett(Дейв Хартнетт). Британський фахівець зосередився також на двох важливих особливостях, які служать визначеними індикаторами поступу, або ж деградації суспільства – це гідність і цінності людини, а також спільне благо. та інші поважні гості.

Захід залучив політичних та державних діячів, науковців, студентів, представників громадських і церковних інституцій та представників Transparency International.

pokolinnya.org 2017 - 2019