КИТАЙГОРОД: перспективи співпраці з ГО «Європейське Покоління»

КИТАЙГОРОД: перспективи співпраці з ГО «Європейське Покоління»

Унікальною екологічною та туристичною  перлиною Дніпропетровщини є Китайгородська ОТГ (Царичанський район):
— мережа дитячих оздоровчих таборів та туристичних баз в сосновому лісі на березі річки Оріль, 
— кінний двір «Лелелки» з перспективою національного реабілітаційного центру для дітей хворих на ДЦП (іпотерапія), 
— варіант скансену (музей під відкритим небом) українського побуту, який фактично вже існує, але потребує реклами та інвестицій для розвитку,
— історичні козачі вали часів Полтавської битви,
— унікальні середньовічні Церкви під охороною ЮНЕСКО – це вже існуючий паломницький маршрут для туристів та архітекторів,
— цілюще озеро в зоні оздоровчого центру Лелеки,
— гора Калитва з перспективою дитячого гірсько-розважального центру та екологічного виду енергетики – вітрової електростанції.
   Але весь цей туристичний потенціал, поки що, не відображений ні в стратегічному розвитку громади, ні в розумінні місцевого населення. Тому наша Громадська Організація ініціює роботу над стратегією розвитку громади Китайгород, а для поштовху розвитку всього спектру потенціалу Китайгородської ОТГ — розпочинаємо роботу над Законопроектом «Про Спеціальну Економічно Зону Китайгородська ОТГ – Зона приорітетного туристичного та екологічного розвитку». 
   Слід зазначити, що нагальною проблемою новоутвореної Громади є збереження лісонасаджень Китайгороду та Рудьки. Для збереження флори та лісонасаджень Китайгороду, ми — ГО «ЄП», ініціюємо через депутатську групу «Європейське Покоління», (яка утворена в Китайгородській Громаді) — створення Китайгородського лісництва.
   Загалом же, Китайгород та Рудька — є дуже перспективними селами в інвестиційному відношенні , але без основи, фундаменту розвитку Громади, а саме прийнятої депутатами ОТГ СТРАТЕГІЇ розвитку Громади, без Генерального Плану ОТГ Китайгород не зможе залучити жодного інвестора, а це — злиденне існування, а не розвиток Громади. Більш того, як тільки нам спільно з депутатами Громади вдасться запустити інвестиційні механізми Китайгороду, відразу ж ця ОТГ дасть поштовх сусіднім Громадам для економічних переваг . Тому навіть під час роботи над Стратегією розвитку ОТГ Китайгород, над розробкою Генерального Плану ОТГ Китайгород, ми вже плануємо створювати екологічну інфраструктуру Громади — лісництво, розпочинаємо роботу над Законом спеціально по Китайгородській ОТГ та плануємо, навіть в такому ще відносно «сирому інвестиційному вигляді», презентувати Китайгородську ОТГ на інвестиційних майданчиках України та Європи.

   Маємо амбітну мету, протягом 5-7 років, Китайгородську ОТГ перетворити на туристичний та екологічний бренд України. Сподіваємося, що українці будуть не лише знати, але й любитимуть відпочивати саме в оздоровчому туристичному, екологічному центрі «Калитва» або «Китайгород».

pokolinnya.org 2017 - 2019