ЕКОЛОГІЧНА КАТАСРОФА та ШЛЯХИ ВИХОДУ З НЕЇ

ЕКОЛОГІЧНА КАТАСРОФА та ШЛЯХИ ВИХОДУ З НЕЇ

Недавно утворена Девладівська ОТГ об’єднує мешканців 24 сіл Софіївського району Дніпропетровської області. Саме цей регіон фактично обезвожений! Більш того, як виявилося, в одному з сіл Девладівської ОТГ не працює з часів СССР шахта з видобутку уранових руд і саме Девладово та навколишні села потерпають від наслідків роботи цієї шахти, бо процес добування уранових руд був таким, що використовувалася сірчана кислота, яка тепер є фактичним підземним озером, на якому розташовані села цієї ОТГ. Як результат – пити воду з колодязів цих сіл – це поступово вбивати родини цього району. 
Ми, тобто ГО «Європейське Покоління» вважаємо дану проблему – НАЦІОНАЛЬНОЮ. Саме тому вже провели консультації з питань вирішення проблем екологічної трагедії сіл Девладівської ОТГ з головою Державної Екологічної Інспекції України – Ігорем Яковлєвим, бо вважаємо, що не можна залишити Громаду один на один зі своєю бідою, яка є національною. Держава повинна втрутитися у вирішення проблем родин Девладівської ОТГ та врятувати майбутнє жителів району ураження від наслідків роботи уранової шахти. Розуміння проблеми та її масштабу — ми в державного чиновника вищого рангу знайшли. Тому разом з екологічною інспекцією спланували роботу у цьому напрямку та розпочинаємо процес Утворення Державної Комісії з питань вивчення Наслідків роботи уранової шахти, а також пошуку варіантів вирішення цієї державної трагедії. 
Крім того, нагальною для цих сіл є проблема водозабеспечення населення Девладівської ОТГ. Сільрада Девладово шукала вихід — тому розробила проект, Софіївська районна рада теж шукає варіант водозабеспечення сіл – також розробили інший варіант проекту, але коштів в бюджеті області поки що не вистачає на ці нагальні, життєво необхідні питання. Тому Громадська організація «Европейське покоління», з цього приводу, розпочали ряд консультацій та телефонну розмову з народним депутатом України Дідичем Валентином Володимировичем, який зрозумів суть та глобальність цієї катастрофи, тому теж готовий долучитися до вирішення цих питань разом з громадськістю та місцевим депутатським корпусом.

«Pokolinnya.org» © 2018

pokolinnya.org 2017 - 2019