Чорнобиль forever. Чи стане зона відчудження зоною відпочинку?

За останні півтора року Чорнобиль відвідало більше 100 тисяч туристів. Держагенство з питань зони відчудження відзначає стабільне зростання інтересу до однієї з найтрагічніших локацій 20 століття. Новий сплеск ажіотажу стався після виходу на екрани американського міні-серіалу Чорнобиль. Відтак, новообрана українська влада вирішила взяти стихійний потік туристів під свій контроль.

Фото umoloda.kiev.ua

Президент Володимир Зеленський схвалив розробку стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об’єкту. На сьогодні Головою держави підписано указ про оновлення всієї Чорнобильської зони. Однією з відправних точок ребрендінгу є подолання корпуції, переконані в Офісі президента. Щоб перетворити зону на «науковий і туристичний магніт», у президента закликають викорінити хабарі, на яких заробляють силові структури, видаючи дозволи туристам, а також припинити нелегальний вивіз металобрухту і деревини. Місцеві самосели свідчать про вирубування лісових ділянок і припускають, що це робиться з метою подальшого збуту. Схожа ситуація і з важкою технікою, яка 33 роки тому брала участь у ліквідації. Її майже повністю розпиляли і вивезли у невідомому напрямку, проте з відомою метою.

Фото umoloda.kiev.ua

 

В рамках розвитку туристичної інфраструктури будуть прокладені нові маршрути, збудують нові КПП, старі пункти пропуску чекає модернізація. Мобільні оператори отримають завдання покращити якість зв’язку на означеній території, а також в зоні відмінять безпідставну заборону на здійснення фото та відеозйомки.

Найближчим часом по Прип’яттю почнуть курсувати туристичні катери, окремо буде організовано дозиметричний контрорль для тих, хто подорожуватиме водним шляхом. Водночас, Держагенція з питань зони відчудження стоїть на тому, що подібне тіньове підприємництво не досягає промислових масштабів, тому не викликає занепокоєння у фахівців.

Фото umoloda.kiev.ua

Радість від туристичної реінтеграції Чорнобиля з іноземними мандрівниками розділяють місцеві жителі — люди, що невдовзі після авраїї на ЧАЕС повернулись до своїх домівок у Зону. Чорнобильці полюбляють спілкуватися з гостями з різних куточків світу. Сюди їдуть з Америки, Франції, Японії, навть з Таїланду. Туристи налаштовані надзвичайно доброзичливо, співчувають, радують гостинцями.

Фото umoloda.kiev.ua

Нагадаємо, що в липні 2019 року запущено в експлуатацію новий саркофаг. Це міжнародний проект, для будівництва якого гроші збирали всім світом, його бюджет склав 1.5. Фахівці повідомляють, що за 33 роки з дня чорнобильської аварії рівень радіації на території Чорнобиля зменшився в 10 тис. разів, однак частина території досі лишається не придатною до існування.

pokolinnya.org 2017 - 2022