Експорт робочої сили

Експорт робочої сили приносить країні приблизно стільки ж валюти, скільки й постачання за кордон продукції агропромислового комплексу.

З іншого боку, в інфляційному звіті Нацбанку трудова міграція була названа серед причин уповільнення промислового зростання нашої країни.

Протягом останнього року в топ-пропозицій роботи, зокрема, в Польщі входили сфери:
-IT
-робітничі спеціальності
-транспорт і виробництво.

Цікаво, що статистика запитів від українців на електронних рекрутингових ресурсах говорить, що ми більше претендуємо на посади у секторі високих технологій, шукаємо роботу топ-менеджерами, маркетологами, рітейлерами.
Схоже неспівпадіння в Німеччині, де з України чекають передусім програмістів, будівельників, різноробочих, медиків, в той час як наші люди прагнуть влаштуватися керівниками, маркетологами і представниками виробничої сфери. Велика кількість потенційних мігрантів взагалі не мають досвіду роботи.

Пересічних громадян, бузумовно лякає масовий відтік співвітчизників з України в пошуках кращого життя. При цьому, соціологи говорять, що міграція не нове явище для України, і війна на Донбасі на тлі безвізового режиму з Євросоюзом, насправді, не є визначальними чинниками.

Дивно, на перший погляд, проте дослідження переконують, що це дійсно так. Українці від’їжджали і при російському цареві і при австро-угорському імператорі. А в наші часи це явище співпало ще й загальносвітовим трендом глобального переселення. Пропонуємо вам інфографіку, яка говорить про те, що шукають кращого життя не лише українці, а й громадяни багатьох країн світу.

pokolinnya.org 2017 - 2024