ГО «Європейське покоління» взяла участь у Конгресі східно-європейських ініціатив

В цьому місті щодня о 12 годині на балкон Нової ратуші (сучасна міська адміністрація) виходить трубач в автентичному однострої та сповіщає громадян про полудень.

Традиція започаткована ще в 16 столітті. А повага до давніх звичаїв — суттєва риса, що характеризує європейців. І в цілому у західних сусідів не соромно повчитися багатьом речам. Тим більше, що Європа завжди відкрита до співпраці та обміну досвідом.

Власне, делегація ГО «Європейське покоління» повернулася з 8-го Міжнародного конгресу східно-європейських ініціатив, що проходив традиційно наприкінці вересня у польському Любліні. В нашому активі — нові міжнародні зв’язки, портфель цікавих пропозицій і корисний досвід.

Європейське майбутнє України — матерія ефемерна, якщо не докладати зусиль і не робити реальних кроків назустріч тому самому майбутньому. Для нас досвід європейських країн — це передусім інструмент, який мусить працювати на благо українського громадянина, а не виблискувати без діла на вітрині.

Послідовно, кожного дня, у містах і районах демонструвати реальні результати, надихати оточуючих, допомагати змінювати життя на краще.

Конгрес виявився чудовим майданчиком для дискусій про майбутнє сучасної Європи, її ідентичність, проблеми, які конче необхідно вирішити, і необхідність більш глибокої інтеграції та співпраці.

Обговорення було зосереджене на тому, щоб показати, як багато сфер регіональної співпраці існує на теренах ЄС між країнами східного партнерства, і як ефективно вибудовувати тривалі партнерські відносини на багатьох рівнях. Місцева демократія, регіональне партнерство, наука і освіта (що надважливо для України в період реформ), а еще туризм, культура, стійкий розвиток та мобільність.

Що далі? Все просто — інвестувати отриманий досвід в розвиток Дніпра і України в цілому. Результат не змусить себе чекати, приєднуйтесь!

pokolinnya.org 2017 - 2022