Кум не кум — а бринза за гроші!

Гуцульським прислів’ям натякаємо вам, що вже час планувати відвідини гастрономічного фестивалю «Гуцульська бринза».

Щовересня (перші вихідні осені) закарпатьське містечко Рахів чекає гостей, щоб почастувати їх справжнім вівчарським сиром.
Хто хоч раз спробував бринзу або бриндзю (місцевий говір), виготовлену вівчарами на полонині, того вже не спокусити фабричним аналогом з полички магазину.

Самі гуцули споконвіку споживали бринзу у великих кількостях, зокрема взимку, коли корови переставали доїтися, а стежки до ринків та крамниць замітало снігом.
За смаковими властивостями та технологією приготування бринза нагадує грецький сир фета. Але куди тій феті до нашої «бриндзі»!
На Закарпатті бринзу готують з овечого молока за допомогою ферменту з натурального сичуга (шлунку свійської худоби). Виготовляють у вигляді округлих головок вагою до 1 кілограма. Це не варений і не кип’ячений білковий продукт, якому місцеві знахарі пмриписують мало не магічні лікувальні властивості

Карпатський фестиваль приурочується поверненню вівчарів з полонини додому. Розпочинається дійство з урочистого маршу, учасники якого одягнуті у яскраве гуцульське вбрання. Хода святкової колони супроводжується грою на народних інструментах та гуцульськими співами. Завершується хода на г. Буркут, де і відбувається свято.

pokolinnya.org 2017 - 2021