Марта Барандій в центрі "закоханих людей" - в Любимівській ОТГ

Вишукана Марта Барандій здивована цій родинній Громаді, де вона, як і в Петриківці, побачила щире міні-містечко щасливих дітей - дитячий садок кращий в регіоні, а на його території такий же будиночок для ігор від "Європейського Покоління" - повний дітвори, яка і є тим самим європейським поколінням.
Амбітні, щирі, державницькі керівники Громади Желяб'єви: Катерина Павлівна та голова Ігор Володимирович. В цій Громаді Марта Барандій та її заступник Сергій Михайлов "Промоут Юкрейн" (Брюсель) побачили генеральний план ОТГ, побачили стратегію "нове європейське село України", в якій все розраховано до дрібниць для інвестора в туристичну інфраструктуру ОТГ. В ній - і легенди, і фортеці козацькі і пороги...Головне - Громаді потрібен інвестор, саме для нього готове все - навіть, законодавча ініціатива - проект Спеціальної Економічної Зони на 15 років. Саме під інвестора в Любимівський туризм розробили цю ідею в Громаді.
Повну картину процесу реформування України та стан реальних речей у самоврядуванні Марта Барандій (Промоут Юкрейн, Брюсель) побачила під час цього візиту до Дніпропетровщини. І відзначила - головне - люди, кадри й невідворотне прагнення до європейських справжніх, а не фальшованих цінностей. Важко, тяжко, але країна доводить спроможність не коритися ворогу, і в цей складний час реформуватися. Та головне - йти шляхом єднання в родині Євросоюзу, а не Азії...
Вражень багато, одне з яскравих - з'явилося розуміння, що робота самої Марти Барандій з "Промоут Юкрейн" в Європі дуже потрібна українцям! Просувати та позиціонувати Україну - ось її ціль і саме з таким відчуттям потрібності своєму народові вона з колегою Сергієм Михайловим лишала Любимівську ОТГ. До зустрічі, Марто.

DSC 0040DSC 0043DSC 0066

Печать

ФУТБОЛЬНИЙ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Районний Кубок "Європейського Покоління" аматорських команд Петриківського району відбувся саме в День Незалежності України в с.Хутірське.
Справа в тім, що спорт на межі виживання в Україні і тримається виключно на ентузіазстах. Доречі, вся складна ситуація навіть з ФК "Дніпро" лише доводить цей сумний і не справедливий факт. А що говорити про сільский спорт?! 
І тем не менш, ми довели - в Петриківському районі живе ФУТБОЛ. 9-ть сільських команд різного віку взяли участь у Кубку "Європейського Покоління", гра кожної була справжньою!!!. Але дивлячись на молодь та тренерів - згадуєш інтерв'ю про футбольне дитинство Мірча Луческу (тренер ФК "Шахтар" 2004 - 2016 гг ), який розповідав про свої дитячі цілодобові ігри в футбол - в шкарпетках набитих сміттям, щоб хоч якось вберегти ноги від ран...Бо взуття не було і поля були просто клапті землі... Ось так і ці хлопці, хто в чому, але з іскрою, майстерно і по справжньому боролися за перемогу. Молодь із спортивною злістю вигризала м'ячі у своїх ветеранів-тренерів...А ветерани опиралися і не здавали позиції молоді, хоча, навіть ми, вболівальники та організатори Кубку зауважували за межами поля на адресу ветеранів. Вболіваючи за дітвору - "віддайте молоді м'яч, так не чесно!" - горланили ми, та ветерани нам відповідали - "Ні шановні, все чесно,і це спорт, тому тут не можна просто віддати м'яч, бо то вже не спорт і не футбол." Аж до болю, так було не по собі, коли діти програвали, але якби ви бачили ці атаки, передачі, ці обводки, фінтиі, жанглювання м'ячем та голи саме цієї спотривної молоді, ви б зрозуміли, що молодь гартують ветерани - тренери!!! Доречі, щонеділі на футбольних іграх-тренуваннях всі ці команди тренуються, тому ми побачили в день Кубку зіграність та справжній футбол! Майстерно, технічно! Очі горять! Розумієш, що в футбол можуть грати ті, хто вміє колективно мислити і хто любить м'яч та гру в справжній дворовий футбол! Колективна гра та майстерність, витримка, атака та швидкість, ...Тут усе, а головне - настрій - ГРАТИ!
Для "Європейського Покоління" важливо було започаткувати такий Кубок, щоб прикувати увагу інвесторів та влади по всій вертикалі - в селах просто необхідно будувати спортивні майданчики, футбольні поля! Спорт дає дітям не лише здоров'я, дає вміння командної гри і готує, навіть гартує, до дорослого життя, бо саме тут в Хутірському (Петриківська ОТГ) ми наявно побачили єднання поколінь. Самий молодший гравець - 10 років, самий дорослий - 54 роки! Спорт - це альтернатива наркотикам та спиртному. Спорт - це життя та вміння товаришувати. Більш того, щоб стимулювати молодь і на далі грати в улюблений футбол, пізніше вже грати зі своїми синами - ми запросили команду Ветеранів ФК "Дніпро" на поле с.Шульгівка для гри з ветеранами- аматорами Петриківського футболу. І кажемо відверто - ми вболівали за ПЕТРИКІВЧАН! Не дарма! Гра в нічию - це було видовище перемоги духу саме петриківчан. Не знаємо достименно, хто кого трішечки жалів, та Петриківчани, на нашу думку, були на висоті, хоча весь день на сонці, в спеку грали вже декілька ігор в Кубку. 
Треба зазначити, що в Петриківському районі футбол виживає, скоріш за все, завдяки особистостям, а саме вчителі фізкультури, тренери ДСЮСШ, КОЛОС - "вірус" любові до футболу прививають з дитинства пацанам! Тому приємно що хлопці їх поважають та дуже вдячні за таку батьківську опікуі...про що за межами поля постійно нам розповідали футболісти різних команд. Більш того, навіть, дівчата грають в Петриківському районі в футбол, і в професійний у тому числі. На полі в с.Хутірське грали фактично три покоління і це захоплювало, грали на перемогу, а вболівали дуже поважно навіть за супекрників, 
Тож Кубок "Європейського Покоління" та золоті медалі переможців - поїхали в село Шульгівка з командою "Ветеран",
Кращим гравцем Кубку "ЄП" став Геркул Сергій ("Ветеран" Шульгівка"), 
Кращим воротарем Кубку "ЄП" - став Канюга Вадим ("Ветеран" Петриківка), і медалі за друге місце в Кубку "ЄП" забрали "Ветерани" Петриківки, а от молодь с.Шульгівка команда "Аматор" забрали бронзові медалі та звання кращого бомбардира отримав, разом зі статуеткою, Шовкопляс Максим - "Аматор" Шульгівка. В селі, навіть, поля немає, а спортивна зала школи не дає змоги грати в спортивні ігри, бо по-суті відсутня, та подивіться - саме Шульгівчани забрали перше місце - Золото Кубку та сам Кубок і забрали бронзу! Кращий гравець та кращий бомбардир - це теж Шульгівка! Ось яка жага до футболу. Завдяки ще й тренеру, вчителю фізкультури Сектименко Івану Івановичу! Дякуємо і ми вам, шановний вчитель.Хоча кожен гравець та тренер заслуговує на особисту відзнаку та подяку. Також від нас, організаторів, щире "дякуємо" співорганізатору цього прекрасного спортивного футбольного видовища тренеру-головному судді змагань - Пастуху Юрію Володимировичу. 
Дякуємо, шановні футболісти та тренери, дякуємо, бо саме завдяки Вам живе футбол в селах району!

DSC 0022DSC 0011DSC 0041DSC 0080DSC 0116IMG 32fc175cac4e54fb33760310f84b8f94 V

Печать

"Незалежність" в Хутірському

ГО "Європейське Покоління" дуже прагло створити районне свято для мололді саме в День Незалежності. Ми розуміємо, що становище наших сіл, з яких молодь виїздить у пошуках кращої долі та заробітку якось не плекає у молоого покоління особливого відношення до Дня Незалежності. То ж у цей день ми започаткували Кубок з футболу, в якому взяли участь 9ть сільських футбольних команд, запросили команду Ветеранів ФК "Дніпро" для того, щоб привернути увагу до проблем масового сільського спорту у влади та інвесторів. Наші таланти Ольга, Анжела та Ілона - волонтери ГО "Європейське Покоління" дарували пісенний концерт талановитої молоді "ЄП". І треба сказати, що були сльози, коли дівчата співали про Україну та вишиванку, були оплески та крики "браво" на спів наших талановитих співачок і потроху навіть танці почалися під спів нашої молоді. А потім - лотарея! з усіх сіл Петриківського району чекали гості с.Хутірське кому ж таки дістанеться велосипед від "Європейського Покоління". Чому велосипед - по перше, з нами співпрацюють меценати і їм дякуємо, по друге - велосипед в селі це як машина в місті і саме в день Незалежності чудеса повинні ставатися саме такі - настрій і ще й чудо - виграш велосипеду. Ми сподівалися хоча б трішечки показати селянам, що можна забувати про проблеми і разом з молоддю відпочивати чи працювати... Разом. Коли громада разом - можуть ставатися чудеса - які створюють самі громадяни своїми руками. Згуртувати усі покоління саме в День Незалежності - важливо і здається нам це вдалося!

 

DSC 0030DSC 0086DSC 0091

Печать

Максим Голосний - один з кращих представників молоді в Українському самоврядуванні та політиці

Переконувалася в цьому і Марта Барандій (Промоут Юкрейн, Брюсель).

Державотворення - процес над-то важкий. Україна проходить і проходить уроки становлення і в цьому процесі Конституція є основою життя України. Максим Голосний відомий на всю Україну своїми принципами, в яких Конституція - це ОСНОВА ВСЬОГО і його амбіцій, в тому числі. Корупція - це причина порушення законів життя і Конституції, і саме з корупцією Максим бореться жорстко. Ми бачили на відео як лобісти газових монополій намагались за допомогою нападів "тітушок" змушити скоритися Голосного перед їхніми умовами - сплачувати за газ село Єлізаветівку. Почули розповідь голови Єлізаветівки, підтверджену доказами, про екологічну війну Максима та його команди за здоров'я своїх односельчан. Навіть, пропозиція від птахофабрики про "спецпремії для самого Голосного", її він використав для своїх односельчан. Теперь птахофабрика ремонтує ФАП, підтримує соціальні проекти молодого голови села. Більш того, китайські фініки - експеримент Максима Голосного, теж пройшли адаптацію в селі і в планах - висадити фінікові пальми в Єлізаветівці, бо вже перший врожай Макс збирає сам. Амбітний експериментатор, молодий політик, амбіції якого вже давно за межами рідного села. Він проекспериментував, навіть, з криптовалютою в рідному селі, а його випускники, єдині в державі, отримують "підйомні" 5000 грн. Все це з задоволенням розповідав Максим Марті Борондій та її заступнику Сергію Михайлову. Вражені харизмою, дотепністю та внутрішньою силою Голосного - йому запропонували - досвід свій - розповсюджуйте, навчайте, передавайте.
Марта, приголомшена інтелектом та практикою Максима, запропонувала йому ділитися досвідом.
Але головне - Максим підкреслив, що прагне зберегти "свою" сільську школу, тому амбіції його дуже практичні, прагматичні та поважні. Саме тому свого Голосного село любить і поважає наче батька, а він лише 1981 року народження. Маштаб же Голосного, кажуть в селі - щонайменш губернаторський. Під таким враженням, ще не реформовану у Громаду, Єлизаветівку покидала делегація партнерів "Промоут Юкрейн" та "Європейське Покоління".

DSC 0402

Печать

Марта Барандій (Брюссель "Промоут Юкрейн") відвідала в Дніпрі єдиний Музей АТО в Україні...

В переддень Дня Незалежності України Марта Барандій змогла відвідати місто Дніпро, славетний місто-щит від агресії російських військ. Дніпро проводжає та зустрічає воїнів, які стримують російського ворога від просування вглиб України зі сторони окупованого Донбасу. Дніпро зустрічає та рятує поранених, хоронить загиблих і невідомих, Дніпро - то є місто-символ нескореності путінському режиму народу України.
Марта вражена експозицією Музею, а кадри фільму про вторгнення Росії  в Україну взагалі, наче машина часу, перенесли її в пекло цієї нелюдської  війни... Марта як мати відреагувала слізьми, а як професіонал - творчим задумом. 
По-перше, Марта Барандій щиро вдячна авторам проекту, творчій та адміністративній групі, бо навіть експозиція музею дуже креативна та відчутно щиро втілена, чим вона та її заступник у "Промоут Юкрейн" Сергій Михайлов  були приголомшені. По-друге, сам  фільм та спосіб передачі відчуттів, емоцій, страху та шоку  - стали наче вибухом в душі, в голові та серці.. Страшно. Моторошно. Правдиво. Відверто.. Саме це відчуття надихає Марту на спроби демонструвати цей фільм з таким же відчуттям та атмосферою європейському глядачеві. 
Так,  поки що зовсім зарано говорити про реалізацію цього бажання жінки-патріота України та європейских цінностей, але дасть Бог, і ми зможемо показати світу, чого варта Росія, яка роздирає Сирію, застосовує у вбивствах  хімічну зброю, фінансує інформаційні війни всередені Європи та, фактично, вже веде світову гібридну війну проти людяності. 
Незалежність України - це незалежність і самої Європи, так вважаємо ми,  і так вважають друзі України  з усього світу, і Марта Барандій - не  виключення. Біля стели загиблим на Майданах, перед очима Сергія Нігояна, Марта поділилася з нами своїм відчуттям провини, що не стояла поруч з друзями на Майдані у 2014 році. Ця жінка щоденно робить для України стільки справжнього, надає інформаційну підтримку заради миру та перемоги над Росією, що вистачить на кількох чоловіків, а відчуває провину за те, що не стояла поряд з нами на Майдані... Дякуємо , Марто. Та все ж сьогодні, вшановуючи і Небесну Сотню і воїнів війни з Росією, головне для України це саме інформаційний фронт, на якому ви працюєте для України. Саме через "Промоут Юкрейн" Брюссель пізнає справжніх нас. Народ, який різноманітний традиціями, щирий, миролюбивий,  але в усі віка страждав і страждає від геополітичних сусідів та їхніх імперських бажань, потребує справжнього розуміння в світі своєї  місії та ролі. Тому "Промоут Юкрейн" є голосом народу України в центрі Європи. Символічно, що Брюссель, Бельгія  - то є політичний центр, а Україна - географічний центр Європи, і в ці центри з різних видів зброї б'є путінська Росія. Тому ніжна, красива, професійна жінка-мати, яку народила земля України, та яка зараз живе та працює в Брюсселі  - це найсильніша зброя-оберіг України та Європи, і щастя нам у тому, що однією з таких жінок є Марта Барандій.
З повагою та вдячністю, партнери "Європейське Покоління", Дніпро.
 
DSC 0068DSC 0072

Печать

Море зустрічає захисників з "Дніпра-1"

Кілька днів назад тривожна звістка - ранено наших хлопців з "Дніпра-1"... Поки ми з вами щось плануємо, біжемо по своїм питанням - молоді хлопці воюють на справжній і страшній війні.Так сталося що "Європейське Покоління" знає кращих представників з них, але не маємо права говорити їхні призвища. Та ми вдячні Вам, мужики...дуже вдячні. Як би можна було, ми б розповіли про кожного з вас вашу справжню історію, яка варта на цілий фільм про справжніх героїв. Тільки уявіть багато хто з них з Донбасу, де покинули усе, що нажили за життя та не зрадивши своєї Держави, вимушені були йти з-під окупанта та зі свого рідного дому в повну невідомість... Більш того, втративши все на своїй малій Батьківщині - ці хлопці пішли захищати від російського окупанта свою Батьківщину...А дома діти й жінки, які не мають сьогодні навіть житла...
Саме тому, все що в наших силах та скромних можливостях - ми для них прагнемо зробити. Зокрема декілька родин від "Європейского Покоління" їдуть на море...Хоч трішечки радості в сімейному колі, сподіваємося ДНіпровські Зорі подарують дітям наших захисників та самим мужикам - молодим хлопцям, які щодня дивляться смерті у вічі.

35756895 2134172186826686 7551730109091151872 n

Печать

відпочинок на Азовськоу морі від ГО "Європейське покоління"

Сім`я Бутенко отримала від ГО "Європейське покоління" путівку на Азовське море!!!! 
Кароліна Бутенко, юна та обдарована мешканка села Китайгород, розробила проект вітрової електростанції на горі Калитві. Цей проект економічно дає поштовх до розвитку Царичанського району. Цей проект - можливість якісних змін життя Громади, її завтрашній день! 
ГО "Європейське покоління" підтримує ініціативну та талановиту молодь Громад, саме тому, ми подарували сім'ї Бутенко путівку на Азовське море, аби підтримати Кароліну та надихнути її на подальші проекти. 
Така молодь, як ця дівчинка, є майбутнім нашої держави, ми в цьому впевнені! Змінюємо цей світ разом!!!!

 

38536395 434681453718142 7919119051790483456 n

Печать

"НЕЗКОРЕНІЙ МОЛОДІ БАБАЙКІВКИ" - молодіжний сквер

ГО "Європейське Покоління" 
продовжуе роботу над створенням молодіжного скверу в селі Бабайківка Царичанського району.
Вже готовий напис села - символічні букви, які стануть не лише прикрасою села, а й улюбленим місцем для всіх мешканцiв Бабайківки. 
До нашої ініціативи долучилася місцева Громада, тому проект стає народним та консолідуючим усі покоління Царичанського району.

IMG a7eb4f820c07237364346d98991b3725 VIMG 7e095d80a21d27d2233adab2b2f75831 V

Печать

НАШ ПЕРШИЙ ЗВІТ - в поштових скриньках Громад


Добра новина, друзі - вперше ми змогли надрукувати масовий звіт населенню про роботу "Європейського покоління" в Громадах. Тож читайте, приєднуйтесь до нашої команди та змінюйте своє життя разом з нами... 
ніхто, крім нас самих, не зможе зробити світ навколо нас кращим.

38285387 431424654043822 4005326856315207680 n

Печать

Дитячий будинок сімейного типу Іванових отримує будівельні матеріали для розширення!

Родина сиріт, але в цьому будинку радість та оселилося щастя, тому будинок мав стати більшим і свтлішим. Партнер "Європейського покоління", який щиро, але інкогніто, вирішив допомогти саме Івановим, бо батьки цієї родини дарують дітям головне - любов! Доречі, родина вирішила самостійно, власними руками побудувати перехід з будинку в кухню, щоб заощаджити кошти мецената, і була можливість допомогти ще тим, хто дуже чекає на допомогу. Унікальні Іванови, щирі люди! 
Кузьма Скрябін сказав би: "Дякую Вам, добрі люди"! Тож і ми вклоняємось...

 IMG dea17155830a9bfed35758e19655864c VIMG 989b91dada9e9ae263e9341ac7400033 VIMG 88a577c16b9c61b5fd7344086004af82 VIMG 5e5bff50c0b37c858e82ac6eab2acf26 V

Печать

Еко - конкурс завершено

Екологічний конкурс завершено! Всі школи - учасники будуть нагороджені 1 вересня!!! Дякуємо, люди! Ви змінюєте цей світ на краще!

36628985 401140227072265 6614134320263069696 n

Печать

Місця щасливих людей

Чим справжнє європейське покоління відрізняється від покоління пострадянського, знаєте? Ні, не кількістю годин, проведених в соцмережах. А відношенням до майбутнього України. Саме не споживацьким та «сльозогінним» cтавленням, а з конкретними справи, коли немає часу на численні «війнушки» з інтернет-опонентами.

Європейське покоління – не скиглить у Фейсбуці, звинувачуючи у всіх негараздах недолугу владу, «папередників» чи путіна, а бере – та робить. І ось вам живий приклад. Мої друзі, громадські активісти з Дніпра, дізнавшись, що я буду присутній у Вінниці на творчій зустрічі студентів Донецький національний університет імені Василя Cтуса зі Святославом Вакарчуком та Kyiv School of Economics, попросили дещо зробити. І я зробив. Розказав лідеру «ОЕ» про ініціативу групи небайдужої молоді з села Бабайківка Царичанського р-ну Дніпропетровської області.

На пустирі між школою та клубом вони задумали своїми руками зробити сквер з освітленням, вільним доступом до Wi-Fi та пам’ятним знаком на честь Кузьми Скрябіна, чия громадянська позиція їм близька та творчістю якого вони захоплюються. Адже в серпні цього року музикант відсвяткував би свій 50-річий ювілей, якби його не передчасна та трагічна загибель. Головний меседж цієї акції: "Не стидайся, то твоя земля".

Хлопці та дівчата почали працювати на пустирі. Але стикнулися з певною байдужістю старшого покоління, яке скаржилося на не стачу коштів в бюджеті ОТГ на цей молодіжний проект. Першочерговим завданням для місцевої влади – є благоустрій в селах цвинтарів, а молодь – то таке, вона за звичкою фінансується за залишковим принципом.

Бабайківська молодь здаватися не стала, а постукалася до активістів громадської організації Європейське покоління. І вони вирішили спільно провести в Дніпрі благодійну акцію та зібрати кошти на реалізацію свого проекту, який назвали як відому пісню Кузьми - "Місця щасливих людей". На 18 серпня запланований благодійний марафон, під час якого окрім музичних виступів, буде проведений ще й благодійний аукціон.

І ось я задаю питання: Чи не міг би Святослав допомогти цьому заходу парою квитків з автографами на єдиний в цьому році концерт «ОЕ», що відбудеться на День Незалежності в Києві? Ці квитки будуть виставлені, як лот аукціону, а виручені кошти підуть на облаштування "Місця щасливих людей" у Бабайківці. І, якщо лідер гурту, буде мати час, натхнення та бажання, то не міг би він особисто взяти участь в цьому заході?

Відповідь на друге запитання була очікувана: якщо на цю дату не запланована якась важлива подія, то, не виключно, що в Дніпро Святослав й завітає 18 серпня. А що стосується квитків з автографами, то, якщо це дійсно добра справа, то чому 2 квитки, нехай їх буде 10! Після цього ми обмінялися контактами і вже наступного тижня організатори отримують омріяний, але, правда кажучи, таки не очікуваний подарунок від Вакарчука.

Хтось скаже, що це дрібниці і вони не варті уваги. Але це, на мою думку, справжній вчинок. Бо однодумців можна знайти тільки займаючись спільною справою. Наочним прикладом цьому є перший та другий Майдани. Спільна справа вивела сотні тисяч людей на вулиці, і вони разом домоглися свого. Проте, як політики цим подарунком долі розпорядилися – це вже трохи інша тема для словоблуддя різного роду політолухів та їм подібним політиканам.

Молодь Бабайківки, активісти з дніпровського «Європейського покоління», Святослав Вакарчук – це заряджені на спільну перемогу майбутнього нашої країни українці. Так, їх не так вже й багато, цих людей конкретних справ. Так їм поодинці важко долати скептицизм покоління пострадянського з властивим йому майже корупційним прагматизмом – «а мені від цього буде зиск?». Але вони вперто йдуть вперед, долаючи труднощі та іронічні посмішки сторонніх спостерігачів. І особисто я вірю, що вони разом таки зроблять з Україні справжню Країну щасливих людей!

 

36350576 2204177946275508 1820332286801870848 n36245177 2204115422948427 7140489275421753344 n36342582 2204115799615056 3987939127893950464 n36239954 2204177449608891 7806756544049053696 n

Кому цікаво - доєднуйтеся, стукайте в особисті повідомлення, нас мало - але ж ми в тєльніках!)

Сергій Цигіпа 

 

Печать

Світ не без добрих людей

Взагалі, світ на доброті і тримається. Любов і доброта – слова споріднені і за змістом тотожні.

У будинку сімейного типу Іванових дітки виховуються у любові, доброті і праці. Разом з 10 дітьми батьки – вихователі Олена Іванівна та Іван Володимирович мешкають у маленькій Залелії Ляшківської об’єднаної територіальної громади. За 15 років виховали 16 прийомних дітей. А ще мають і своїх вже дорослих дітей: 24 – річну Софію, 25 – річного Сергія та прийомних Юру та Женю (25 і 18 років).

Коли ми приїхали до родини в гості, то кожен із її членів був чимось зайнятим. Батько на роботі, а мама разом зі старшими дітьми збирали полуницю.Менші гралися на подвір»ї.У сім’ї прищеплюється любов і повага до праці.  Цим самим батьки дають дітям засади самостійності, розуміння того, що без певних зусиль у житті нічого не доб’єшся. І це дуже правильно,так має бути.Праця завжди славила людину. У трудолюбивих сім»ях діти легко долають життєві труднощіі впевнені за своє майбутнє. Та головне, у багатодітних родинах ніколи не вичерпується любов,  не міліє криниця людяності і доброти.

У родині діти зростають ввічливі та привітні, і як усі звичайні діти, граються, бавляться, галасують, ганяють на велосипедах, сміються, плачуть але не забувають піклуватися та турбуватися один за одного. На наше запитання, чому саме обрали таку важку ношу – виховувати так багато дітей, пані Олена скромно відповіла: - Мені їх жаль.Душа болить. За великим рахунком, уся малеча.що зростає у будинку, з Царичанського району. У кожного своя доля: у кого батьки померли, а у кого батьків позбавили батьківських прав. І оцю обділену малечу зігріла проста і милосердна жінка – Олена Іванова. Ось вони перед нами на світлинах, 10 цікавих облич від 7 до 16 років, 4 хлопчика і 6 дівчаток,серед них є і внучок Іванових: Даша, Каріна, ще одна Даша, Данило, Анжеліка, Богдан, Руслана, Альоша, Катя і Вова.

Олена Іванівна розповідає про життя родини. Каже, що все як у людей: - Вранці встаю о пів на шосту годину, готую сніданок. На їжу йде 10 літрів супу, три відра борщу. Маємо гектар городу, вирощуємо малину, полуницю, огірки,а потім продукцію реалізуємо. Кошти йдуть на дитячі потреби, подарунки. Діти привчені до сільської праці, дівчатка усе уміють робити по – домашньому господарству.Хлопчики допомагають. Люблять вишивати, в’язати (як і мама – Авт.). конструювати. Разом вирішуємо питання на сімейній раді.Додамо від себе,що мама Олена дуже творча людина---вишиває ікони бісером,пише вірші.любить природу.Такі уподобання розділяють і вихованці.

Олена Іванівна радіє з того, що знаходяться небайдужі люди, котрі відгукуються на прохання сім’ї. Хоча і зізнається, що ні в кого нічого не просить. Але болить душа за тим, що держава не   переймається проблемами будинками сімейного типу. Здавалося б, ніби усе нормально. Державотворці видають певні закони, встановлюють соціальні норми і тому подібне. Але ж то, на перший погляд. А якщо глибинно розібратися, є дуже багато питань, на які держава закриває очі, або ж свідомо не помічає. А проблеми є. І державні гарантії не дають повністю дитячим будинкам сімейного типу відчути забезпеченими і захищеними.Відтак, треба давно передивитися норми на утримання кожної дитини. Чомусь скасовані пільги по забезпеченню газопостачання та багато іншого. Пані Олена переймається: - Складається таке враження, що ми не потрібні державі. За законом нас мають забезпечувати коштами на ремонт будинку. У нас повинна бути автівка для сімейних потреб, якою за усі роки так і не забезпечили. На одного вихователя – батька держава платить зарплатню трохи більше 7 тисяч гривень.Цього не достатньо.Наприклад, зимою на витрати тепла у нас йде 8-9 тисяч! І ніхто нас не запитує, як  то живеться. Постійноприходиться «викручуватися». Усе в домі і подвір’ї робимо своїм коштом. Дуже допомагає нам місцевий підприємець, директор агропромислового комплексу Карен Галстян. На сьогодні Іванови дуже потребують допомоги у будівництві переходу між помешканнями. Діти малі, а це спричиняє багато незручностей через відсутність теплого сполучення, особливо зимою. Також родина потребує допомоги в облаштуванні дитячого майданчика.

Нещодавно Іванови пережили нелегке випробування у житті.Дякувати Богу, все обійшлося.Їхня 10 – річна донька Анжеліка була хвора і потребувала операції на серці.Завдячуючи небайдужим людям, лікарям кардіоцентру у Дніпрі, хворобу вдалося подолати. Уся велика багатодітна родина вдячна за матеріальну підтримку Карену Галстяну, депутату обласної ради Гошгару Мухтарову, фермерам – підприємцям Миколі Тюпці та Олександру Божку. А ще сім»я пам»ятає зворушливий вчинок невідомої молодої людини. Зі слів Олени Іванової, вони лише взнали, що звали чоловіка  Вахтанг і що він зголосився оплатити операцію (коштувала вона 27 тисяч гривень-Авт.) – Ну хто ми йому? Чужі люди, - хвилюється пані Олена, - а так нам допоміг. Обізвався на заклик лікаря. Більш того, цей молодий чоловік кожного дня приносив нам обіди. Такою турботою, непідробною увагою я зворушена до сліз.

Спілкуючись з Оленою Іванівною та їхніми дітьми, ловиш себе на думці, що не  в кожній сім’ї панують лад, затишок,  і Любов. Так, Любов з великої літери. Жертовна батьківська любов.Дитяча любов до батьків.Як зізналася нам господарка великої родини, коли у неї назріває перевтома через щоденні клопоти, оновлювати сили йде до лісу і у природній тиші черпає натхнення та наснагу. А тато Іван кохається у квітах, він їх вирощує. Посміхаючись, Олена Іванова напівжартома ділиться: - Якби у нас була чарівна паличка …

Але ж чудеса таки бувають! На сьогодні у дитячому будинку сімейного типу зявилася ще одна добра людина, лікар – чарівник Володимир Дєєв. Друг та партнер ГО «Європейське покоління», головний лікар «Клініки доктора Дєєва», відтепер буде постійно оглядати, консультувати, надавати медичну допомогу дітлахам Івановим. Долучайтеся до добрих справ  і ви, шановні приорільці!

Микола Руденко

 

97765432678

Печать

еко - конкурс дарує можливості

Во время проведения экологического конкурса «Европейское поколение» познакомилась с удивительным мальчиком, жителем села Троицкое – Данилом! Этот ребенок собрал 500 батареек! «Когда Данил узнал о конкурсе, то сразу сказал мне: мама, я хочу быть первым, вот мы и собирали батарейки, всех родственников подключили» - поделилась мама Данила! Мальчишка в этом году идет в первый класс, за его старания и волю к победе, «Европейское поколение» презентовала ему рюкзак и канцелярские принадлежности! Этот рюкзак Данил заработал самостоятельно! У этого ребенка большое будущее, мы в это искренне верим!!!! Спасибо за таких детей!!

1234567890

Печать

«При великому бажанні створити Європу можна і у нас»

Сучасна Україна взяла курс на Європу. Але щоб стати рівноцінною європейською державою, треба пройти певний і нелегкий час. Українське суспільство має переформатизуватись в усіх напрямках життєдіяльності. На сьогодні вже назріла нова перспективна формація молодого покоління, яка хоче зробити долю України щасливою і успішною. Час і обставини диктують такі умови, коли не можна зволікати. Не інакше. Прийшов час діяти молодому та ініціативному поколінню з новими прогресивними поглядами і розумінням, не байдужими до своєї країни, чіткою позицією і бажанням працювати.

В Україні багато молодих, незаангажованих людей, які готові щось робити і вкладати фізичні та розумові інвестиції у її розвиток. Такі дії треба всіляко підтримувати і стимулювати. 

ГО «Європейське покоління»-- це організація, яка різнобічно підтримує ініціативних, не байдужих, цікавих, порядних людей. Людей, які своїми вчинками і справами збагачують наш світ і дають надію на гармонійне життя. Людей, різних за віком і статтю, на перший погляд скромних і простих, котрі крок за кроком роблять добро, не афішуючи його. Такі люди і творять європейське майбутнє, нашу українську історію. Ми маємо пишатися ними.

Одним із представників нової формації, представників прогресивної молодіжної спільноти є тридцятирічний Євген Рєзніков, житель Могилівської громади. Молодий чоловік переконаний, що за 5 років кропіткої, послідовної, системної, професійної праці у громаді можна створити свою «Європу». Давайте ще додамо сюди величезне бажання таких людей працювати на благо суспільства і не боятися брати відповідальність.

За освітою Євген економіст, проживає у Могилеві. На даний час займає посаду менеджера ягідного кооперативу СОК «Перший Ягідний» у Могилеві – 2. У кооперативі 12 домогосподарств, котрі вирощують малину і полуницю. Тут панує політика єдності, взаємо-підтримки, прозорості, відкритості, шанобливе ставлення до членів організації. Євген Рєзніков пояснює, що їхня мета – вийти на європейський ринок, де немає корупційних схем, де за свій труд люди отримують гідну грошову винагороду. Також менеджер ягідного кооперативу розповів про принципи діяльності їхнього співтовариства ,сила якого в єдності. Крім того,у них є можливість розвиватися і робити життя своїх колег по праці заможним, село багатіти разом зі своїми мешканцями. Крок за кроком кооператив здобуває авторитет у партнерів.

  Сам Євген,  як істинний патріот рідного краю, поділився з нами своїми думками і планами: -  У Могилеві я мешкаю вже рік.Моя мама тут народилася,і на сьогодні я з батьками проживаю тут.Маю  велике бажання допомагати розвивати Могилівський край.Там, де я раніше працював, був спеціалістом по розвитку: займався пошуком інвестицій. – Розумієте, - мене дуже турбує проблема безробіття людей, особливо в селі. На сьогодні майже в кожному дворі є заробітчанин чи то в Польщі, чи в Чехії та інших Країнах. А нам треба створювати умови для молоді, щоб працювали в своїх селах, збагачувалися своєю працею та збагачували свої села. Ось тоді – держава буде міцною та незалежною.Треба зайнятися відродженням і розвитком сільської інфраструктури,а саме, систем освітлення, водопостачання, ліквідацією сміття та багато іншого; створити умови односельцям для комфортного проживання. Для себе я окреслив мету. Хочу донести людям, аби жити у Європі, не обов’язково їхати туди. Її створити можна і у нас, це цілком реальна позиція. Тільки не треба лінуватися і боятися брати на себе відповідальність.Ось такі мрії і плани у ровесників української незалежності.

Відрадно, що  у нас є такі люди, які по-новому мислять і хочуть змінити хід розвитку України на краще. Відрадно, що люди молодої формації мають високу громадянську позицію. І у цих людей любов до Батьківщини не показна, а дієва. Вони не б’ють себе у груди, а працюють. Ми повинні розуміти, що прогресивні ініціативи – це інвестиції у майбутнє. Давайте не боятися ризикувати впускати у своє життя нові зміни, амбіційні ідеї, мати волю і впевнено крокувати у майбутнє! Давайте звитяжно трудитися, підтримувати один одного, дослухатися до слушних і гарних пропозицій, допомагаючи прогресивній молоді,і не стояти осторонь  інноваційних ініціатив. Нарешті, діяти на благо країни! Друзі, об’єднуймося!

Микола Руденко

 

IMG 0671

Печать

Маленький лідер екологічного змагання!

День починається з приємних новин! В нас є лідер екологічних змагань "Здоров`я країни в твоїх руках" - "Здай батарейку - отримай приз" - це п`ятирічний мешканець села Троїцьке - Данило Чернобаєв. Він самостійно зібрав більше 546 штук батарейок!!!!

Саме за завзятість та активність цього хлопчика ГО "Європейське покоління" презентує йому окрему винагороду!!! Данило - справжній екологічний патріот!!! 
Дякуємо за таку дитину!!! 

image2image5

Печать

Актуальна тема: ЗАПОВІДНИК «ОРІЛЬСКИЙ» ТА ТУРІВСЬКІ ЕКОЛОГІЧНІ ІНВЕСТИЦІЇ .

р.Оріль дивує та бентежить останнім часом кожного пересічного мешканця, який проживає в селах басейну Орілі. Дивує річка станом води та її кількістю, відсутністю риби в ній та кількістю гребель, які виросли по руслу річки за часи незалежності. Фактично кожний район, село, громада на власний розсуд прагнуть врятувати Оріль, але невпинно проблеми ростуть. Крім того нещодавно повінь Орілі (перша за майже сім останніх років) продемонструвала ще одну величезну проблему – неймовірно велика кількість сміття, яке несло річкою! Щоб збагнути всі проблеми Орілі та спробувати систематизувати варіанти реального їх вирішення, ГО «Європейське Покоління» провело першу нараду координаційної ради громадськості з приводу спасіння Орілі, в якій приймали участь фахівці: екологи, біологи, гідрологи, депутати усих рівнів. Пройшла нарада в приміщенні Царичанської районної ради. Перше, на що звернули увагу присутні – це доповідь ініціатора створення національного парку «Орільський» , біолога та активіста, громадського діяча, доцента кафедри біології ДНУ ім.Гончара Вадима Манюка, який чітко та наглядно довів необхідність створення Національного парку «Орільський», що стане одним з головних критеріїв спасіння Орілі від людського варварського впливу на екологію та безпосередній стан води в Орілі. Справа в тім, що більшість Гребель на Орілі – є великою проблемою для природнього водотоку води в річці. Греблі призупиняють течію Орілі, вода в річці тече повільніше, відповідно дно річки замулюється, джерела не пробивають шар мулу, тому річка мілішає, потім пересихає (в 2017 році в перше річка пересохла в 2-ох місцях по руслу) і як результат – річка Оріль зникає у нас на очах, як це вже відбулося з річкою Прядивкою. Щоб якимось чином все ж врятувати ситуацію депутати, громадськість районів, кожен на своїх територіях будують греблі та поглиблюють дно річки. Таким чином у них, на територіях перше десятиліття вода буде, будуть озера, а от по руслові далі – річка поступово зникатиме, і це вже спостерігає Царичанський район. (Бо в Магдалинівському районі вже побудовані навіть так звані переливні Греблі, також побудовано в с.Михайлівка Царичанського району теж подібний варіант «спасіння Орілі» в межах свого села, але в цілому – Оріль від наших дій лише зазнає біди. Чому? Бо переливні греблі не стоять на балансі жодної структури, обслуговують їх ентузіасти, а населення нещадно смітям забруднює як річку та і її берега, навіть же в саму річку кидаємо пластикові пляшки, пакети зі сміттям і всі ці греблі стають забиті брудом та нашим пластиковим сміттям, тому перетворюються із переливних Гребель в НЕ переливні греблі, які блокують воду Орілі і залишають річку без води. Ось так ми самі, ми - населення районів басейну Орілі - знищуємо головну водну артерію декількох регіонів України, залишаємо самі ж себе без води, без лісу, без повітря та без майбутнього. В результаті такої нашої діяльності гине і сосновий ліс, який ще діди наші висаджували берегами Орілі, гине річка Оріль, яка вважалася однією з найчистіших річок Європи.
Ще одна проблема знищення Орілі – так звані рибаки та мисливці. Ці по своїй суті злочинці- браконьєри знищують як Оріль, бо побудували в селі Йосипівка фактично фундаментальну Греблю, по якій їздять джипами, через яку повністю перекрили водотік Орілі, та ще й перед цією греблею вони собі заглибили річку, затопили собі всі навколишні озера водою Орілі таким чином вони для себе утворили оазис для промислового підпільного рибальства сітками, електро- вудками та створили так звані мисливські угіддя для забав за гроші можновладців. Таким чином ці «любителі» природи знищують всю флору та фауну по руслу Орілі і звичайно що перешкоджають кожній спробі створити екологічний нацпарк на Орілі. Крім того, берегові рекреаційні зони, які заборонено законом привласнювати – розорані, знову ж таки бо віддані незаконно або як пай у власність, або різного рівня депутатам у фактично довічне користування. Що це на практиці, а на практиці - всі гербіциди, внесені в ці землі – йдуть в річку Оріль, в грунтові води і нас та наших дітей масово отруюють саме хімічними добривами. Ось чому онкологія стала вже «чумою» 21 сторіття і косить навіть малесеньких дітей і особливо в наших так званих «екологічно чистих містах та селах» на Орілі. Не секрет, що в Єлезаветівці вбиває води Орілі, а значить і нас з вами - «куряча» фабрика, яка має відношення до куміського клану Президента України і ця картина знищення всієї екологічної спадщини, у тому числі, Дніпропетровщини перетворюється на ядерний вибух проти нас самих та наших дітей. Звичайно що і кліматичні зміни впливають на гідрологічний стан Орілі, але все те, що робимо ми з вами з річкою – це швидке знищення не лише Орілі, лісів вздовж її берегів, а й знищення самих себе, а кліматичні зміни є вже наслідком людського варварства. Так чи інакше, але присутні почули ще багато відвертої та страшної правди і про діяння угрупувань рибалок та мисливців, про захоплення земель рекреаційної зони під «кришуванням» нардепа Нестеренка, здригалися від масштабів проблем і розуміли, що Оріль вже перетворилася навіть на відмивання бюджетних коштів саме за темою «порятунку Орілі». Тобто Оріль та все що з нею пов’язано – це велика «кормушка» для варварів при владі та самих мешканців сіл вздовж Орілі, бо не цінуємо ми те, що дав нам Бог та природа, нам здається що Оріль все витрамає та буде завжди, тому сміттям добиваємо її, знищуємо бідолашну, не розуміючи що вбиваємо себе та своїх дітей.
То чи є вихід? Щоб було зрозуміло - наведемо приклад - село Турове. Приватний інвестор. Всі, хто мав змогу бути в оазисі Турівського еко-парку, який інвестор облаштував на території свого власного господарства - побачив красу та любов господаря до природи взагалі, а не лише до Орілі як такої. Кожне хворе дерево на березі Орілі обстежене та за технологією викорчувано, на томість висаджено тисячі нових, молодих, підведене крапельне зрошування під кожне деревце, розчищено від мулу річку, та головне - саме на цій території привчають кожного до елементарного – не кинь папір, не кинь цигарку, не кидай жодного бруду на землю, не залишай бруд на березі річки, не кричи в лісі, не лякай птахів та звіра, поважай природу свою. Більш того, екскурсії, які періодично проводять для дітлахів в даному Турівському парку – носять характер не лише краєзнавчий, а й допомагають дітям набирати екологічний та культурний досвід, щоб жити саме за правилом: « не знищуй, бережи природу». Скажу більше – коли був повінь Орілі цієї весни, саме колектив Турівського парку чистив бідолашну річку від мотлоху, сміття, бруду який так легко викидають в лісі чи в самій річці мешканці Царичанського, Магдалинвського та й інших районів. Вдумайтеся – декілька камазів мотлоху вивезли з річки Оріль в районі парку Турівський, щоб врятувати як Оріль так і ліс від знищення та бруду. Жоден мешканець сіл так не вчинив, лише спостерігав як пливуть пляшка та пакети Оріллю, а колектив парку рятували річку всіма способами. Але при цьому дуже багато хто «запускають» навмисно різного роду плітки та формують з Турівського інвестора майже монстра-знищувача природи. От і на засіданні Координаційної ради з порятунку Орілі в присутності народного депутата Віктора Чумака почали викрикувати різного роду нісенітницю про Турівського інвестора. І все це тому, що саме він заважає знищувати природу в межах своєї території. Не дозволяє рубати ліс, не дозволяє сміття залишати в лісі та на березі Орілі, не дозволяє полювати та рибалити електро-вудочкою…не дозволяє жодної ганьби з Оріллю та лісом, тож краще ми його зацькуємо, розповсюдимо плітки про те, як він начеб-то привласнив для себе Оріль та ліс, знищує дерева та наче заробляє кошти на «народному доброві…», лише б дорватися до цих берегів та можливості привласнити собі всі напрацювання інвестора в селі Турово. Та так не буде! А кожен пліткар про Турівського інвестора лише хоче шкоди Орілі та лісові вздовж річки. Ось така ж історія і з нацпарком «Орільський» - розповсюджуються байки-страшилки про шкоду заповідної зони для місцевих, мовляв і корову не випасеш, і траву не скосиш, землі заберуть, рибалити не дадуть і таке інше. Краще ж коли ми пісок копаємо та продаємо як власний, краще коли ліс рубаємо та продаємо як деревину, а національний парк – це вже проблема для різного роду браконьєрства. Саме Турівський екологічний інвестор своїм прикладом показав що в екологічних парках, національних чи місцевий, приватних чи державних – єдиний вихід із страшного екологічного лиха, в якому ми знаходимося сьогодні. Приємно те, що вже місцева влада починає розуміти – що потрібно підтримувати будь-яку реальну екологічну ініціативу. Так наприклад голова Царичанської ОТГ Генадій Сумський добре розуміє яку користь робить Турівський інвесторі і готовий підтримувати його діяльність на своїй території. Такий тандем дає розуміння, що екологічна спадщина в цій громаді буде збережена. Але справа в тім, що в одній Громаді «рай» не побудуєш. Щоб вирішувати весь комплекс екологічних проблем всього басейну Орілі – потрібно комплексно вирішувати це питання. А Національний парк «Орільський», в якому працюватимуть фахівці екологи, гідрологи, екологічні шерифи, лісничі, біологи – це і є комплексне вирішення питань збереження Орілі. Щоб від слів перейти до діла – ГО «Європейське Покоління» організовує виїзд-практикум в Херсонську область в національний парк «Дніпровський» за практичним досвідом та формуванням структури національного парку, його кошторису, тому розпочинається активна фаза лобіювання реального створення Національного парку «Орільський». Перший Указ Президента України вже є, залишилася його друга частина – штат та кошторис і саме над цим варіантом ми розпочали роботу.
Тетяна Лебідь
 
DSC 0074DSC 0078
 

Печать

Книжки для сільських бібліотек

Сьогодні книги з підписом від народного депутата України Мустафи Найєма ГО "Європейське покоління" передала бібліотеці села Бабайківка! 
Також було передано книжки, які передали люди, відгукнувшись на акцію " Подаруй книжку сільській бібліотеці". Дякуємо!

34308603 379053822614239 2167204449901084672 n34317821 379053855947569 3734545287314669568 n34342579 379053779280910 7333573245360144384 n

Печать

Акція "Подаруй книжку сільській бібліотеці" продовжується: перші результати

Продовжується акція від ГО "Європейське покоління" "Подаруй книжку сільській бібліотеці"! 
Перша партія книжок вже поїхала до бібліотеки села Троїцьке Дніпропетровської області! 
Також для шкілної бібліотеки села ГО "Європейське покоління" передала дев'ять книжок програмної літератури 10 -11 класів. 
Чтайте книжки, бо нація, яка читає - непереможна!

1234567

Печать

Promote the village

ГО «Європейське покоління» підтримує молодих лідерів! 
Ми багато працюємо з українським селом, ми розвиваємось, та розвиваємо село, українське село! 
Ми прагнемо якісних змін у житті!
Ні для кого не є таємницею, що рушійна сила будь-яких змін – це молодь! 
Ми хочемо співпрацювати та разом реалізовувати нові цікаві проекти! 
Тому: МОЛОДІ ТА ІНІЦІАТИВНІ, МИ ВІДКРИТІ ДО СПІВПРАЦІ! 
«Європейське покоління» розпочинає новий проект «Promote the village»: платформу громадських ініціатив, допомога в просуванні та реалізації міні-проектів в селах!

1

Печать


Notice: Undefined variable: app in /home/pokolinnya/domains/pokolinnya.org/public_html/templates/yoo_everest/warp/systems/joomla/layouts/pagination.php on line 12

Notice: Trying to get property of non-object in /home/pokolinnya/domains/pokolinnya.org/public_html/templates/yoo_everest/warp/systems/joomla/layouts/pagination.php on line 12