Notice: Undefined variable: yoo_cgs in /home/pokolinnya/domains/pokolinnya.org/public_html/templates/yoo_everest/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 147

«Європейське Покоління» стартувало на Дніпропетровщині

ГО «Європейське Покоління» працює в Україні з 2014 року. За три роки, як і сама Україна, «ЄП» трансформувалося та видозмінювала свою роботу, з огляду на події в країні: Майдан…Небесня Сотня…анексія Криму, війна та окупація Донбасу..Корупція та політично-економічні кризи в державі... Тому від волонтерства «ЄП» перейшло до дій структурованих та громадських. Про конкретну діяльність ГО «ЄП» ми цікавимося у віце-президента ГО «ЄП» з питань інвестування та розвитку Громад, керівника Дніпропетровського обласного осередку Тетяни Лебідь.
кор..: чим конкретно займається ГО «Європейське Покоління»?
Тетяна Лебідь
:
Головний напрямок нашої діяльності – реформа самоврядування,  розбудова ОТГ. Бо на моє глибоке переконання, саме в Громадах сьогодні вирішується доля України. І від того чи стануть на ноги, чи спроможними є Громади, чи зможуть вони по державницькому, по господарськи налагодити життєдіяльність на своїй території, чи розуміються на законодавстві України в інтересах та з урахуванням специфіки своїх Громад - залежить вектор розвитку всієї держави Україна.
   Буду відвертою, я спостерігаю і брак професійних управлінських кадрів, і брак волі керівників Громад, бо ще панує певна залежність від стареопитів типу того, що над Головою та депутатами Громади є «великий начальник» і йому треба догодити, бо інакше буде діра в бюджеті. Крім того, є Громади які поступово починають більш самостійно використовувати всі свої ресурси для потреб, викликів та завдань своєї ОТГ, розуміють стратегію розвитку своїх територій, а є розгублені та спантеличені браком коштів та відсутністю досвіду.
Дніпропетровщина для нас пілотний проект, тому що цей регіон активно йде шляхом утворення ОТГ, а ще й тому, що російські танки стоять фактично саме на кордоні з цим регіоном. Тому, ГО «Європейське Покоління» активно бере участь у життєдіяльності Громад Дніпропетровської області.
На сьогоднішній день утворені депутатські групи «Європейського покоління» в ОТГ регіону:
-Любимівська ОТГ,- Могилівська ОТГ, - Китайгородська ОТГ,
- Українська ОТГ,- Девладівська ОТГ, - Петриківська ОТГ

   Підписаний Меморандум про співпрацю між Царичанською районною радою, яким фактично затверджено Протокол про створення Комітету спасіння басейну р. Оріль.
Крім того, в смт Царичанка відкрито офіційно представницький офіс ГО «Європейське Покоління» для роботи з Громадами Петриківського, Магдалинівського та Царичанського районів. Очолює представництво Віктор Дрегля, учасник війни в Донбасі, шахтар, людина мудра, виважена та досвідчена, який добре розуміє психологію та проблеми як внутрішньо-переселиних осіб, учасників АТО, так і бізнес малий та середній, який практично знищується в Україні.
Завдання ГО «ЄП» - це тісна співпраця з депутатськими та громадськими активами ОТГ, вибудова стратегій розвитку громад, створення умов для залучення коштів, інвестиційних чи грантових, в інфраструктури ОТГ, та цільове інвестування інтелектуальне, культурне, екологічне, фінансове та майнове в ефективне управління та розбудову інфраструктур ОТГ.
Про що йде мова.
Наприклад беремо Петриківську селищну Громаду. Я особисто закохана в Петриківку, в людей, які живуть в цій особливій місцині, в чудового керівника ОТГ Ольгу Григорівну Гавриленко, яка гуртує як мешканців Громади так і депутатів ОТГ в єдиний колектив однодумців. Але для цієї невеличкої Громади є викликом фінансово-економічна ситуація в державі. Бюджет Громади формується виключно з податків на землю. Податок з одноосібника та фермерських господарств, яких не багато, і вони теж потерпають від потреб в оборотних коштах для розвитку – це не великі кошти і десята того, що могла б отримувати Громада, якби на її території працювали підприємства, якби Громада отримувала так званий «авторський» прибуток від використання різними галузями «імені» Петриківка чи Петриківський розпис.
Доречі, зверніть увагу, Петриківський розпис знаходиться під охороною ЮНЕСКО, але Громада та майстри Петриківського розпису з того факту не мають нічого. Більш того, майстри, народні художники справжньої Петриківки фактично жебракують та виживають виключно за рахунок власного ентузіазму… Створивши в ОТГ Петриківка депутатську Групу «Європейське Покоління» ми, я маю на увазі ГО «ЄП», вже розпочали шукати відповіді на головне питання:
що необхідно зробити для даної громади, щоб вона заклала фундамент свого економічного розвитку на десятиліття? Тобто стратегічно куди необхідно вкладати кошти Громади, щоб зрештою середній бізнес ОТГ мав стимули розвитку та наповнення бюджету громади, щоб бюджет Громади був префіцитним (з плюсами), щоб залишалася молодь в Петриківці, мала роботу, житло, щоб було дозвілля на рівні столичного, а цей світовий бренд культури «Петриківський розпис» став прибутковим центром Периківського туризму. Це дуже амбітно і дуже важко, але без такого підходу до питання життєдіяльності Петриківки – вона залишиться селом на рівні середньостатистичного українського села, молодь не матиме стимулів для життя в Петриківці і через 10-20 років ми не розуміємо як саме виживатиме Петриківка.
І так практично по кожній Громаді. Тому наша інтелектуальна інвестиція в Громаду Петриківки – це протягом навіть декількох років досягти головного:
- розробити та прийняти Громадою професійну, мотивовану стратегію розвитку Петриківки,
- розробити та затвердити генеральний план Петриківської Громади, саме прив’язаний до стратегії розвитку даної ОТГ, де буде чітке розуміння, що Петриківка має два головні напрямки розвитку:
а) сільське господарство
б) туризм.
І саме генеральним планом, згідно стратегії розвитку повинно вже бути передбачено де планує Петриківська ОТГ будувати «містечко майстрів», чи розважальний етнічний центр, чи площу розваг та Петриківських сувенірів для масового внутрішнього та закордонного туриста, для проведення ярмарків та фестивалів етнічно-культурного спрямування, де планується комплекс готелів в етно-стилі для розміщення туристів. Це величезна робота, до якої ми (ГО «ЄП») вже приступили, але без цієї роботи інвестор в Петриківку не прийде.
Більш того, щоб прийшов інвестор – повинні бути створені умови переваг для нього.
Щоб досягти саме інвестиційного поштовху маленькій Петриківці необхідно ЗАКОНОДАВСТВО.
   Що мається на увазі.
З одного боку, ми починаємо консультації з приводу використання вже існуючих законів про авторські права та використання брендів. Маємо на меті через патентну палату патентувати для Громади Петриківка і назву Громади, і правила використання різними галузями як назви «Петриківка» , так навіть і мотивів Петриківського розпису. Наприклад вже світові дизайнери використовують в одязі, елементах декору та у вишивці так званий Петриківський стиль, який іменують Петриківським розписом чи Петриківською вишивкою, розливається горілка з назвою «Петриківська», але ні Громада Петриківки, ні Майстри справжнього Петриківського розпису не мають з того ні копійки. Ми (ГО «ЄП»), прагнемо виправити цю ситуацію, тому вже напрацьовуємо пакет документів для того, щоб з кожного навіть згадування чи натяку на Петриківку чи розпис – Громада та Майстри отримували свої законні проценти податку за використання бренду. При цьому сама Петриківка та її майстри розпису повинні мати звільнення від податків що найменш років на 15-ть. Як цього досягти?
Знову ж таки у законодавчий спосіб. А саме: "Закон про спеціальні економічні зони та зони приорітетного розвитку".
Саме цей Закон дасть поштовх і приток для інвестиції і допоможе Петриківському фермеру брендувати свою продукцію, не потерпати від податків в такій скрутній ситуації та виходити на європейські ринки, бо його ціна товару буде прийнятною (демпінговою) наприклад порівняно з яблуком Польщі.
Тому щоб Петриківці стати брендом екологічної продукції та відбутися як еко- туристичний національний центр - ми повинні пройти шлях розробки та прийняття Верховною радою України законопроекту «Про спеціальну економічну зону «Петриківка»…».
Важко? Так. Але без цього шляху перспектив у малої та мальовничої Громади для розвитку особисто я, не бачу, нажаль. Хочу помилятися, але досвід говорить, що я все ж права.
Звичайно, що наше об'єднання буде і на цьому шляху презентувати на всіх інвестиційних майданчиках Петриківку та її перспективи, звичайно ми будемо разом з Громадою захищати Грантові проекти для потреб ОТГ, але головне, що наша ГО «ЄП» інвестує свій інтелект, професійність та весь ресурс у головне: ми закладемо даній громаді фундамент для розвитку на десятиліття.
Сподіваюся, що по кожній Громаді ми розробимо свої стратегії та допоможемо знайти головні важелі для розвитку, а не стогнації.
кор.: ви співпрацюєте з політичними партіями чи політиками?
Лебідь Т.:
ми відкриті для всіх, без виключень, політиків чи партій. Головний критерій нашої з ними співпраці: не слова, а справи для кожної конкретної громади, для України та українців.
Сьогодні з огляду на потреб Любимівської ОТГ, Девладівської, Китайгородської та інших, ми перемовини ведемо з усіма, хто готовий підтримувати та працювати на державницькому рівні для свого населення. Ми говоримо з різними представниками і лідерами партій, головне – результат.
кор.: чи є у вас партнери за кордоном, які б могли допомогти в питанні отримання Грантів для потреб Громад?
Т.Лебідь:
так, в Брюсселі працює наш представник і ми вибудовуємо стратегію презентування безпосередньо наших громад в Європі, але по кожному проекту та напрацюванню буде окремий звіт і ми про все будемо публічно звітувати. Так плануємо від Дніпропетровщини в Європу в культурний тур відправити колекцію православних Ікон 19 століття майстрів іконопису саме наших широт. Крім того вже проведені певні консультації відносно співпраці з Громадами Європи. Але це теж шлях не легкий і по кожному проекту будемо окремо розповідати.
кор.: чи по кожній Громаді регіону вже є у вас розуміння стратегічних напрямків розвитку?
Т. Лебідь:
розуміння є про ті Громади, з якими почата співпраця, де активно співпрацюємо з головами та депутатами Громад. Їх я вже назвала вище.

Ви розумієте, кожна Громада відрізняється напрямками свого розвитку. Петриківка має світовий бренд – Петриківський розпис, але не має з того свого сенсу.
ОТГ Любимівка - це взагалі найкраща, найпередовіша Громада, але потерпає від непродуманих дій Кабміну і треба виправляти цю ситуацію, перш ніж братися за інвестиційні проекти. Надра Любимівської ОТГ та кошти від надр осідають в кишенях Києву, а громада потерпає від руйнації та дефіциту коштів в бюджеті. Хіба ж тут до розвитку, коли треба вижити!? При цьому, саме в цій громаді і стратегія розвитку прийнята і Генеральний план, і взагалі, це краща з кращих Громад, найбільш готова до співпраці з інвестором. Але держава помилково надала збитків цій Громаді і треба цю ситуацію виправляти.
ОТГ Царичанка – велика Громада, активно працює в напрямку отримання Грантів, стимулює внутрішньо своїх активістів до розвитку та розбудови Громади і це не може не тішити. Можливо тому дана Громада поки що не бачить шляхів співпраці з нашою ГО, але навіть інтуїтивно голова Громади та депутати йдуть до того, що потрібно цій ОТГ головне – розуміння саме стратегічного розвитку.
При цьому, Районна Рада Царичанщини підписала з нами Меморандум про співпрацю, бо ми прагнемо для Громад Царичанського Району долучитися до вирішення питань головного напрямку: проблеми водо насичення р.Оріль. Без Орілі в Громадах Царичанського району будуть проблеми екологічні, водні, з рештою і економічні. Тому разом з Районною Радою, яка вже шукає шляхи вирішень даного питання, дасть Бог, ми разом все, що в наших силах, зробимо для спасіння Орілі. А вже р.Оріль дасть нам можливість отримати свої дивиденти для Громад Могильова та Китайгороду.
с.Могилів ми плануємо, з деякими вже готовими проектами, презентувати Грантодавцям та донорам України.
По Китайгороду цілий пласт стратегічних напрацювань та інвестиційних напрямків.
Тобто роботи дуже багато, планово ми все що залежить від нас (ГО «ЄП») для допомоги Громадам – зробимо. Бо не можна спостерігати як Україну залишає молодь, як жебракує село, як в містах формуються свої містечкові князьки, а громадяни один на один залишені з проблемами. Дуже не приємно чути від Європейских партнерів відкриту критику та вже майже цькування, що ми держава казнокрадів та рабів олігархату.
Крім того окремим, але майже головним напрямком бачимо підтримку культури в державі. Культура – це національна основа, це фундамент народу, а в нас культура навіть немає вектору розвитку, тому і це питання для нас є приорітетом.


 DSC 0088DSC 0118DSC 0180DSC 0185DSC 0218


Печать


Notice: Undefined variable: yoo_cgsi in /home/pokolinnya/domains/pokolinnya.org/public_html/templates/yoo_everest/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 149